آماده شدن نرم افزار جامع شبکه شاعا

 
کد خبر: 5612    1395/07/19

مدیرکل پشتیبانی و حمایت امور پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: نرم افزار جامع شبکه علمی آزمایشگاه های کشور (شاعا) در حال تدوین است و در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر جلال بختیاری در اولین  سمینار استقرار نظام ایمنی، سلامت و محیط زیست آزمایشگاه ها HSCکه در پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ايران در حال برگزاری است گفت: شبکه شاعا  روز به روز بهتر شده و خدمات رسانی به جامعه علمی کشور را تسریع کرده است.
وی افزود: برای تقویت این شبکه برنامه های مختلفی را درنظر گرفته ایم که سامان دهی مواد شیميایی آزمایشگاهی از جمله آنهاست که کاری بسیار مهم و اساسی است.
مدیرکل پشتیبانی  و حمایت امور پژوهشی وزارت علوم در ادامه گفت: سامان دهی دفع پساماندهای آزمایشگاهی به روش علمی، اقدام دیگری است که برای بهبود شبکه شاعا در حال انجام هستیم.
وی اظهار داشت: در ایجاد آزمایشگاه‌های جدید نظارت می کنیم تا موارد ایمنی سازه  و مقاومت در برابر زلزله و حوادث در آنها رعایت شود و مطابق استانداردها تاسیس شوند.
دکتر بختیاری گفت: استقرار نظام ایمنی، سلامت و محیط زیست آزمایشگاه‌ها یک اقدام کارشناسی شده و ضروری است و باید با قدرت ادامه یابد.
گفتنی است در این همایش از پیش نویس کتاب نظام ایمنی ، سلامت و محیط زیست آزمایشگاه ها نیز رونمایی شد و مقرر شد با کسب نظرات کارشناسان، به زودی نسخه نهایی آن تدوین شود. 

ایمیل:
تصویر امنیتی:
 Security code

هیچ نظری برای این خبر نمایش داده نشده است.
 
همدان، چهارباغ شهید مصطفی احمدی روشن، دانشگاه بوعلی سینا کد پستی: 65178-38695
 
www.basu.ac.ir تلفن: +98-81-38381601-10 فکس: 081-38380633

پیاده سازی و اجرا توسط شرکت شبکه فراپیوند